תהליך גירושין בהסכמה

תהליך גירושין הינו תהליך מורכב יותר מכל פרידה, היות ומעורבים בו גורמים נוספים, כמו בית הדין הרבני, נכסים משותפים, ובמקרים מורכבים יותר צריך להתמודד עם משמורת על הילדים ועם דמי מזונות.

פרידה אינה תהליך קל, במיוחד אם היא לא הדדית. תהליך גירושין הינו תהליך מורכב יותר מכל פרידה, היות ומעורבים בו גורמים נוספים, כמו בית הדין הרבני, נכסים משותפים, ובמקרים מורכבים יותר צריך להתמודד עם משמורת על הילדים ועם דמי מזונות.

כשהיוזמה לפרידה אינה הדדית, הדבר יכול להפוך תהליך גירושין לעוד יותר קשה, היות ויש צד שעלול להיות כועס ופגוע ולחבל בתהליך.

לכן, הרבה יותר קל להתמודד כאשר שני בני הזוג מעוניינים באותה מידה בפרידה. כאשר מגיעים להסכמה שהדבר הכי נכון לעשות הוא להתחיל בהליכי גירושין ישנן כמה אופציות, שהמוכרת והכואבת היא שכל אחד מבני הזוג שוכר עורך דין שישתלח בעורך הדין של הצד השני, כשכל אחד מעוניין להשיג כמה שיותר עבור עצמו. אלו פרידות שיכולות להיות מאוד כואבות ומכוערות, ומי שהכי סובל מתהליכי גירושין שמתנהלים בצורה זו הם הילדים. במיוחד אם אחד ההורים אן שניהם משתמשים בילדים כדי לפגוע בהורה השני.

גירושין – גישור זו לא מילה גסה – הדרך הכי נעימה לסיים נישואין היא כשיש הסכמה הדדית, היות ותהליך הפרידה מערב רגשות קשים לעיתים, הרבה יותר קל להגיע להסכמה כאשר יש ייעוץ וגישור מאדם שלישי אובייקטיבי שזהו המקצוע שלו. ישנם יועצים ומגשרים שונים שיכולים לסייע לבני זוג להגיע להסכם גירושין בהסכמה הדדית, וגם עורכי דין לענייני גירושין אשר עוסקים בכך. היתרון של עורך דין הוא שמלבד ההגעה להסכמה הוא יכול לסייע לכם לנסח הסכם כתוב בעל תוקף חוקי כך שענייני הפרידה יהיו רשמיים והכול יהיה רשום בהסכם מחייב. בין היתר, הסכם גירושין שכזה יכול לכלול את חלוקת הרכוש המשותף, קביעת משמורת על הילדים, גובה דמי המזונות קרנות הפנסיה, קרנות ההשתלמות וכדומה. פרידה שמתקיימת באופן כזה, מקלה על ההתמודדות היות והיא חוסכת מריבות וכעסים, ופגיעות מיותרות. הילדים אינם צריכים להתמודד בתהליך גירושין עם כעסי ההורים וככה יותר קל להם להתמודד עם הכאב של עצמם בנושא הפרידה מבלי שיצטרכו להיקלע לשדה קרב בין שני הוריהם.

גירושין – בהסכמה זה יתרון – לאחר גירושין שהושגו בהסכמה, לא נשארים מטענים קשים בין בני הזוג, כך שכל צד מרגיש שהוא קיבל את מה שמגיע לו, גם אם התפשר מעט. הפשרות שנעשו השיגו שלום ויחסים טובים, דבר ששווה את כל הפשרות שיכלו להיעשות. חשבו איזה יתרון עצום זה שכעת כשבן הזוג מגיע לאסוף את ילדיו, הוא יכול להיכנס לבית האם ולהגיד שלום יפה, אולי אפילו להישאר לכוס קפה ידידותית. יחסים נעימים בין בני זוג שחוו גירושין הם לא דבר של מה בכך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *