ים המלח הוא אזור ייחודי וגם המקום הנמוך בעולם (גובהו בחודש אוגוסט 2012 נמדד והתוצאה הייתה 426.49 מתחת לפני הים).

התיירות בים המלח מתבססת על מעיינות חמים, בוץ ים המלח, מי ים חמים - שהם כולם מאוד עשירים במינרלים. בתי מלון בים המלח מאפשרים לכם לקבל חופשה שהיא שונה בגלל מיקומם הגאוגרפי שהוא בהחלט מאוד ייחודי.

בתי המלון בים המלח מאפשרים לכם טיולים במדבר יהודה, שכוללים בין השאר  טיולים שהם רגליים, טיולים עם ג'יפים, טיולים על גבי טרקטורונים וגם טיולי גמלים.  טיול במדבר יהודה מאפשר לכם להתבונן בנוף שהינו ייחודי לאזור הזה.

בקרבתם של בתי מלון בים המלח יש את שמורת הטבע עין גדי.

ישנם שני נחלי איתן שעוברים דרך השמורה - הראשון הוא נחל דוד שעובר בחלק הצפוני של השמורה והשני הוא נחל ערוגות שעובר בחלק הדרומי שלה. בשמורת עין גדי נובעים ארבעה מעיינות של מים מתוקים: עין דוד - בנחל דוד, עין ערוגות - בנחל ערוגות, מעיין עין גדי ומעיין שולמית נמצאים במדרונות שבין שני הנחלים. שפיעתם הכוללת של המעיינות מגיעה לכ- שלושה מיליון מטר מעוקב בשנה. מקורם של המים הוא במי גשמים שיורדים בהרי יהודה אשר מחלחלים למי התהום וזורמים לכיוון מזרח מתחת לפני הקרקע ובוקעים בתחומה של השמורה. השילוב של מיקום גאוגרפי שהוא בבקע ים המלח, יחד עם המצוקים שנמצאים בשטח השמורה ויחד גם עם מקורות של מים שהם מתוקים, מאפשרים ליצירה של מגוון רחב של צמחים ובע"ח אשר מאפיינים אזורים גאוגרפיים שונים זה מזה, לחיות בשמורת עין גדי, זה לצדו של זה.

בחלקם של בתי המלון בים המלח ישנו מרכז ספא לטיפולים שונים אשר מנצלים את המינרלים והמלח להמרצת מחזור הדם.

עוד אפשרויות  נוספות שמציעים לכם בתי מלון בים המלח הן - ברכה עם מים מים המלח שהיא מקורה ומחוממת, ברכות שיש בהן גופרית, ברכות שיש בהן זרמים של ג'קוזי, חדר כושר שמצויד בכל המכשירים, סאונות רטובות וגם סאונות יבשות.

לסיכום, בתי מלון בים המלח יעניקו לכם חופשה שלא תוכלו לקבל באף מקום אחר בעולם.