השכרת יאכטה לאירוע הפכה יותר ויותר מקובלת בקרב צעירים וצעירים ברוחם. יש סוגי יאכטות בגדלם שונים המתאימות לכל סוג של אירוע. כמות המשתתפים באירוע  היא זו שתקבע איזה גודל יאכטה צריך. ברור שיאכטה לאירוע זוגי תהא קטנה מזו לאירוע עם עשרות בני אדם.

בשנים האחרונות גברים רבים רוצים להפתיע את חברותיהם בהצעת נישואין מקורית וייחודית, כזו שעוד לא הייתה, בני זוג המארגנים מסיבת הפתעה ליום הולדת עגול.  הדמיון מפותח וחברות להשכרת יאכטות החלו להשכיר יאכטה לאירועים.

כדי לחדש ולא לחזור על מה שכבר התקיים בעבר מתקיימות מסיבות רווקים ורווקות על היאכטה. אלכוהול וכיבוד קל בצירוף מוסיקה נעימה גורמים לאווירה נעימה בשעת המסיבה. צעירים העומדים בפני גיוס עורכים מסיבת גיוס ולשם כך משכירים יאכטה לאירוע.

אפשר להפתיע סבא וסבתא שהגיעו לגבורות או חוגגים חתונת כסף או יותר בהזמנתם לשייט על יאכטה עליה יעלו כל בני המשפחה, ילדים, נכדים ואפילו הנינים. מחירי השכרת יאכטה לאירועים כאלה ירדו בשנים האחרונות והם כבר לא נחלת בעלי הממון בלבד.

סיכום שנה במסיבה לעובדי המפעל או המשרד הוא תירוץ לקיום אירוע, מסיבה. אפשרויות לקיום מסיבת עובדים הן רבות ואחת מהן היא השכרת יאכטה לאירוע.  השייט ביאכטה וקיום המסיבה כמה קילומטרים בתוך הים מחוץ לחופי הארץ היא חוויה בלתי נשכחת.

לאור דרישה הולכת וגוברת, החלו לצוץ חברות המשכירות יאכטה לאירועים.  כל אחת מהחברות מציעה למתעניין תוכנית לקיום האירוע. לאחר תיאום הציפיות אפשר לצאת לשייט ביאכטה.

בנוסף ליאכטות העוגנות במרינה בהרצליה ובתל אביב יש גם יאכטה באגם של רעננה. השייט אורך כשעה ולכן יאכטה זו מיועדת לאירועים קצרים יחסית. שייט רומנטי בתוך האגם וזוגות המחפשים זמן איכות רומנטי וקצת שקט מהחיים השוטפים מוזמנים לשייט תענוגות  בה יקבלו שתייה חריפה ומוסיקה רומנטית.

בעל האירוע יכול, בתיאום מראש, לקבוע עם בעלי היאכטה איזה סוג מוסיקה הוא רוצה בזמן האירוע, איזה כיבוד להגיש  ובמקרה של קהל מבוגרים גם שאת סוג המשקאות החריפים.

במסיבות לצעירים, שבדרך כלל הן קולניות והמוסיקה מרקיעה שחקים, יוצאות היאכטות לאירועים אל הים הפתוח שם הרעש לא יפריע לאף אחד. במסיבות עם מוסיקה שקטה ונעימה אפשר להישאר בתחום המרינה והיאכטה לאירוע משמשת כאולם צף.

מחירי השכרת יאכטה לאירוע אינם יקרים. בהשוואה למחירי אולמות או לגני אירועים המחיר הנדרש סביר. כל אירוע על גבי יאכטה יעלה על כל מסיבה באולם. הסיכון בהשכרת יאכטה לאירוע הוא בכך שהיאכטה מתנדנדת על גלי הים והיא אינה יציבה. בימים שהים אינו שקט זוהי יכולה להיות חוויה לא נעימה למי שסובל ממחלת ים.

בתקופה בה רבים אינם יכולים לגמור את החודש עם שתי משכורות רוב האנשים החוגגים אינם יכולים להרשות לעצמם לשכור יאכטה לאירוע והם ממשיכים לקיים אירועים באופן המסורתי, באולם או בגני אירועים.

מי שהמזל שפר עליו ויכול לרכוש לעצמו יאכטה אינו זקוק לסיבה או לאירוע כלשהו על מנת לצאת לשוט בה בים הפתוח. יש לו האפשרות לבחור לאן ומתי לשוט ובמקרים בהם חשקה נפשו לעצור כמה קילומטרים מחוף ימה של ישראל ולהשליך חכה לנוח,ליהנות משלוות הים ולחכות לדג שייתפס בחכה.

אירוע נוסף שלאחרונה גובר הוא מסיבת סיום כיתה י"ב. בוגרי בית הספר התיכון העומדים בפני גיוס לצה"ל וחלקם מתנתק לשלוש שנים מבילויים וחיי לילה, שוכרים יאכטה ויוצאים לכמה שעות של שיכרון חושים. מסיבות אלו מלוות בדרך כלל בהרבה בירה ומשקאות חריפים וחלק לא מבוטל חוזר לחוף שיכור.