לפני בחירת חברת משלוחים כזאת או אחרת כדי שתבצע בשבילך את השליחות או השליחויות שאתה זקוק להם ,יש לבדוק אילו פרמטים אתה מחפש :

1.       דחיפות המשלוח:

* אין דחיפות כלל : האם המשלוח דחוף לך באמת או שזה אפשרי שחברת שליחויות שתבחר תאסוף את המשלוח ביום שתקבעו לפי ההזמנה ולאחר האיסוף היא תיקח את האחריות ששום דבר ושום נזק לא יקרה לאותו משלוח. ופה אתם צריכים לוודא ולא להתעצל, לבקש אסמכתה על ההתחייבות של אותה חברת שליחויות על כך שהיא נושאת באחריות מלאה לאחר האיסוף ועד המסירה. משלוחים אלו בדרך כלל יהיו תחת קטגורית משלוחים מהיום למחר, וללא ספק זהו השרות הזול בחברות, כמובן הוא יכול לחסוך לכם כסף רב.

* דחיפות לאותו יום – זהו שרות אשר בד"כ נקרא משלוחים מהיום להיום,פה המחיר עולה במעט, הזמנים שמוצעים ומתחייבות להם חברות משלוחים נעים בין 4 – 7 שעות .

* דחיפות מרבית (משלוח בהול/דחוף) – משלוחים שדחופים לכם וחשיבותם מצריכה חברה אמינה שתעמוד בזמנים הקצרים ובהתחיבויותיה מכיוון שפה המחיר כבר עולה ודי משמעותי , הזמנים במשלוחים בהולים הוא בין שעה לשעתיים וזה לא משנה אם מדובר במשלוח עירוני או משלוח בינעירוני .

2.       משלוח בינעירוני שליחות לפי מרחק ק"מ – אם ברצונכם להישתמש בשרות משלוח בינעירוני יש לקחת בחשבון שהמחיר שתשלם ויקבע ע"י חברת משלוחים נתונה לשתי אפשרויות במחינת הלקוח. האפשרות הראשונה היא שהחברה כבר רשמה את המחירים במשלוחים הבינערוניים בין כול עיר לעיר, קיימת האפשרות השניה שהיא גם יותר צודקת לשני הצדדים וגם יותר מסודרת והיא בעצם לחשב את התשלום לפי ק"מ (לפי מפת גוגל).

3.       מחיר שמירה - חשוב לציין שישנן חברות שלוקחות דמי שמירה על המשלוח ולא מציעות את האפשרות הנ"ל בתוך המחיר שנקבע מראש ויהיה עליך לשלם תוספת תשלום נוסף.

4.       במקרים חריגים – חשוב לדעת שחברת המשלוחים עלולה להיגרר למקרים ללא אשמתה, במקרים שכאלו תצאה מידי חובה וכל אחריות בלעדית.

בהצלחה!