תערוכת עזרטק 2013 הראשונה, שתיערך בין 10-11 ביוני 2013, בגני התערוכה בתל אביב, היא מסוג האירועים שקל להגיד עליהם "איך זה שלא חשבו על כך קודם". אירוע ששם במרכז את האנשים שבאמת צריכים סיוע: עזרטק היא התערוכה היחידה בישראל כיום לטכנולוגיות וציוד לרווחת בעלי המוגבלויות ואנשים עם צרכים מיוחדים. במסגרת התערוכה יוצגו עזרים וחידושים טכנולוגיים, המסייעים לשיפור חייהם, כולל כלי רכב חדשים ואבזור מיוחד, אמצעים לשיפור התנועה מחוץ לבית ובתוכו ומגוון רחב של מוצרים ושירותים משלימים.  

 

בין השותפים בתערוכה ניתן למצוא את העמותה לקידום הפיזיותרפיה בישראל, עמותת נגישות ישראל, דורות, ארגון נכי שיתוק מוחין, מילב"ת, גלגלים ברשת ורדיו ללא מגבלות. במהלך האירוע ייערך גם יום עיון המוקדש כולו לנושא "הכאב" שיעסוק בשיקום וחזרה לתפקוד, CBT לטיפול במצבי כאב, אלקטרו-תרפיה, מקלות נורדיים ופעילות גופנית וכאב.

 

בין החברות והמוצרים החדשים שיוצגו בתערוכה:

 

עמותת מילבת, המתמחה בשיפור איכות חייהם והעלאת עצמאותם של ילדים ומבוגרים עם צרכים מיוחדים ושל קשישים באמצעות טכנולוגיה מסייעת, תנצל את תערוכת עזרטק 2013 הראשונה, שתיערך בין 10-11 ביוני 2013, להצגת וחשיפה של שלל פיתוחים וחידושי טכנולוגיה המיועדים להקל על חייהם של מבוגרים וילדים בעלי מוגבלויות, שכולם הומצאו ופותחו על ידי מתנדבים ממגוון תחומים. 

 

העמלן שיוצג בתערוכה הוא ערכת שירותים נגישה וניידת, המאפשרת שהות ממושכת במקומות ללא שירותים נגישים: בחדרי ביטחון ובמקלטים, בטיולים ובאתרי אירוח. הערכה ארוזה בתיק וכוללת כיסא שירותים מתקפל ויציב במיוחד, חומרים שהופכים את ההפרשות לג'ל נטול ריח ומאפשרים להשתמש בערכה גם בחדר סגור, וילון או אוהל לשמירת פרטיות וערכת ניקוי.

 

גלאי נפח שתציג מילבת, הוא גלאי המתריע על פעולה המבוצעת על ידי אדם ועלולה לסכן אותו (למשל קימה ממיטה או יציאה מחדר). מדובר בערכה אלחוטית הכוללת שני חלקים: גלאי שיש למקם ליד המקום שעבורו רוצים לקבל את ההתרעה ופעמון נייד שניתן לשאת ברחבי הבית ומשמיע צפצוף חזק כאשר האדם מבצע את הפעולה המסוכנת.

 

חברת 'הגיל השלישי' (3rdAge), תחשוף מכשיר עזר לכתיבה - אביזר קל משקל ורב תכליתי, המיועד לסייע לבני אדם הסובלים ממוגבלות באכילה, כתיבה, טיפוח עצמי, ושאר פעילויות יום יומיות. זהו אביזר יעיל במיוחד לבני אדם הסובלים מדלקת פרקים, קטיעת אצבעות, או יד מגובסת. הוא מספק אחיזה נוחה לעט, עיפרון, ידית לסכין גילוח, מברשת שיניים ושאר אביזרים יום יומיים והוא ניתן לשימוש עם ידיות בקרה שונות המותקנות על גבי כסאות גלגלים ממונעים.

 

הפותחן האוניברסלי שיוצג בתערוכת עזרטק, הוא אביזר רב שימושי המספק את המינוף הנדרש על מנת לפתוח אריזות ומיכלי מזון שונים. הפותחן הרב תכליתי הופך את הפעולה לקלה יותר ופחות כואבת ומיועד לבני אדם הסובלים מדלקות פרקים ומגבלות שונות. הפותחן כולל שיניים בולטות בצורת V שתפקידן לפתוח שקיות פסטה, דגנים, ואריזות של פחיות ואריזות שונות, ולחדור מבעד לכיסוי הצלופן של אריזות מזון שונות. האביזר אף מצויד בפותחן בקבוקים לבקבוקים עם פקקי כתר או פקקים סיבוביים. האביזר, המעוצב ארגונומי, דומה יותר ללעכבר מחשב. הוא מפחית ומפזר את הלחץ המופעל על היד על מנת להפחית כאב והתכווצויות ואילו הידית בצורת T מאפשרת את השימוש במכשיר תוך הפעלת לחץ מועט וללא צורך בכוח.  

 

לדברי סמדר איתן, מנכ"לית 'הגיל השלישי', מרבית המוצרים החדשים שיוצגו בתערוכה, אינם יקרים, קלים בהרכבה ותפעול ואף אינם יקרים במיוחד. לאנשים נטולי מגבלות, פתיחת בקבוק, לדוגמה, היא פעולה יומיומית שאינה מצריכה מחשבה רבה. עבור בעלת מוגבלות בידיים, זוהי משימה קשה ומתסכלת, כמו גם קימה מכסא, הקלדה על מקלדת, או פעולה פשוטה כמו טפטוף, טיפות עיניים... עבור כל אלה, פותחו מגוון המכשירים, האביזרים והמתקנים שיוצגו בתערוכה הקרובה".

 

סוכנות הביטוח אורגל, תציע לקראת תערוכת עזרטק 2013 הראשונה, שתיערך בין 10-11 ביוני 2013, לכל הרוכש פוליסת דירה ביטוח צד שלישי לכסא גלגלים. ההצעה מיועדת ללקוחות מוגבלי ניידות ולאנשים עם צרכים מיוחדים. 

 

"אנחנו באורגל, נפגשים עם הלקוחות מדי יום, רואים ושומעים את הרצונות שלהם, הקשיים שלהם, הצרכים שלהם, מסתכלים על הדברים מהצד שלהם ומנסים למצוא פתרונות ביטוחים ויצירתיים שיעניק להם ביטחון ושקט נפשי", אומרת לימור טירנגל, סמנכ"ל חיתום, שיווק ומכירות באורגל. "הלקוח המוגבל בניידות, עלול בזמן יציאה מהרכב או בטיול ברחוב, בקניון, או בכל מקום אחר לפגוע עם כסא גלגלים ברכוש צד שלישי, או בעובר אורח, שעלול לטעון לפגיעה. זיהינו את החשש של הלקוחות מאירוע שכזה והחלטנו לתת להם כסוי מיוחד באמצעות ביטוח הדירה והרחבה לביטוח צד שלישי לכיסא הגלגלים".

 

לדברי טירנגל, בנוסף, ניתנת ללקוח אפשרות להרחיב את הביטוח לכיסא גם מנזק שעלול להיגרם לכיסא עצמו כתוצאה מתאונה דרכים. "הרבה מהלקוחות מחזיקים בכיסאות גלגלים ממונעים שעלותם יכולה להגיע לעשרות אלפי שקלים וביטוח הכיסא מהווה פתרון משמעותי עבור הלקוחות".

 

חברת קוסמוטרייד, תציג בתערוכת עזרטק קלנועית קלה (שוקלת רק 13.8 ק”ג) הניתנת לפירוק ומפגינה שלדה חזקה במיוחד. ניתן לפרקה במהירות והיא ניתנת לשינוע קל ונוח. קיימת גם אפשרות לכיוון גובה הכידון, והיא מגיעה בתוספת מסעדים בצדדים וסלסלה קדמית לאחסון. הקולנועית מגיעה למהירות מקסמלית של 6.4 קמ"ש, למרחק של עד 10 ק"מ והיא יכולה לשאת משקל מירבי של 115 ק"ג. קיימת גם אפשרות של טיפוס על מדרגה בגובה של 35 ס"מ. המכשיר בעל מתג הפעלה, מד סוללה ווסת מהירות. 

 

מקלדת צבעונית שתוצג בתערוכה, היא מקלדת עם עם מקשים גדולים וצבעוניים המקלים על זיהוי התווים. מותאמת במיוחד למוגבלי ראייה ולילדים. המקלדת בעלת חיבור USB המתאים לכל מחשב.

 

כסא רחצה בעל מושב U המסתובב 90 מעלות, המונח על דפנות האמבט ומאפשר את הכנסת והוצאת המתרחץ בנוחות וקלות מרבית. משטח כסא הרחצה עשוי פלסטיק איכותי ועמיד, וחורים מאפשרים את ניקוז המים לשמירה על היגיינה מירבית.

 

כורסת אליזה היא כורסא גריאטרית איכותית של חברת ‪INNOV‬’‪S.A‬, תוצרת צרפת עם גלגלים גדולים,   היא פיתוח מהפכני בתחום הגריאטריה והסיעוד בישראל הודות למנגנון הטיה במרחב (‪TIS‬) המאפשר זוויות הטיה מרובות להקלה על הלחץ ולנוחיות מקסימלית. הכורסא בעלת גלגלים איכותיים המאפשרים ניידות בטוחה, נוחה ופשוטה. הכורסא עשויה בד בעל ציפוי מיוחד העוזר לווסת את טמפרטורת הגוף ומבטיחה פונקציונאליות מירבית. קיימים 15 גדלים ובמבחר של צבעים.

 

"זאת תהיה הזדמנות יוצאת מהכלל לפגוש עשרות חברות מובילות תחת קורת גג, לבדוק ולגלות אבזור מתקדם שיכול לסייע לנו בתפקוד היומיומי", אומר שלמה מומו נקוה, יו"ר ארגון נכי ישראל, ושותף באירוע. לדברי משה לילוס, מנכ"ל 'פורום תערוכות', בין המבקרים הצפויים: יצרנים, יבואנים, ספקי שירותים וקהל מקצועי, דוגמת מנהלי מחלקות סיעודיות בבתי חולים, מנהלי רכש בבתי אבות, מנהלי מחלקות שיקום וגריאטריה, ארגוני נכים, פיזיותרפיסטים, אורטופדים, מרפאות בעיסוק, מנהלי מחלקות רווחה בעיריות ובמועצות מקומיות, גופי טיפול בנכים בתחומי פיננסים, ביטוח, דיור ועוד. 

 

 

אתר התערוכה:

http://www.ezertech2013.com/index.ehtml